top of page
355_20170608_143722.jpg

Gabiony

Ostrava 2017:

Opěrná gabionová stěna do L řeší svah nad bazénem. Kámen: Moravská droba modrá.

Domažlice 2017:

Gabionový plot kolem dokola novostavby za účelem vytvoření soukromí a clony hluku z ulice. Kameny do gabionu se použily z místního lomu, jednotná frakce. 

Svinov 2016:

Gabionový plot chránící dům ze dvou stran na rohu dvou ulic.  Roh oplocení je do půlkruhu. 

Kyjovice 2015:

Pomocí gabionu se zde vytvořila rovinka pro terasu za domem na mírně svažitém pozemku. Konec zídky tvoří podestu pro  umístění sudu na vodu z okapu.

Sedlice 2014:

Taktéž výměna starého plotu za nový. Požadavek - odclonění od hluku ze silnice. Materiál Moravská droba hnědá, frakce 60-150cm.  Zabudovaná schránka i malé zvonky.

Hlučín 2013:

Renovace zpevnění bočních stěn sjezdu do garáže. Na schodech budou dodány dřevěné desky.  Ukotvené zábradlí v gabionu.

Hrabová 2017:

Zástěna z gabionu, sloužící jako clona terasy nejen jako větrolam, ale i pro odclonění pohledů.  V horní části je zabudován samozavlažovací truhlík na květiny, či jahody..

Turzovka 2017:

Dlouhá opěrná zeď.

Michálkovice 2015:

Gabionový plot s odlišnou konstrukcí: Pro zmenšení hloubky plotu se zachováním konstrukční pevnosti se použily již hotové bloky ze svařovaných sítí z hladkého drátu. Vzhledem k jejich malé hloubce se používají pro výplně sypaného materiálu. 

Frýdlant 2015:

Výměna starého plotu za nový. Hlavní požadavek na gabion bylo odclonění od hluku ze silnice. Materiál Moravská droba hnědá, mix velikostí.  Zabudované moderní světla ve sloupcích

Klimkovice 2014:

Opěrná zeď vymezující hranice svahu a rovinky.  Zešikmené ukončení pravého ramene. 

Markvartovice 2011: 

Kaskádovitá modelace svahu umožňuje jak plnohodnotné využití svažitého pozemku, tak i pohodlnější možnost pohybu díky vytvořeným rovinatým plochám.  Dřevěné desky kolem schodů pro sezení u bazénu.

bottom of page